Рівне Інформ

ДПС впроваджує у своїй діяльності міжнародні практики в управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)

ДПС впроваджує у своїй діяльності міжнародні практики в управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
219810 ПЕРЕГЛЯДІВ

ДПС впроваджує у своїй діяльності міжнародні практики в управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854  (далі – Постанова № 854) затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі (далі – Порядок реалізації експериментального проєкту).

Постанова № 854 започатковує впровадження в ДПС нових підходів до управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) без залучення платників податків безпосередньо.

Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління,  які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків.

Порядок реалізації експериментального проєкту окреслює основні  види ризиків, пов’язаних із невиконанням платниками податків обов’язків, визначених ст. 16 Податкового кодексу України, на яких буде зосереджено увагу податкового органу під час реалізації експериментального проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування. 

Відповідно до Постанови № 854 ДПС затверджено розпорядчі документи, якими деталізовані складові та процеси реалізації експериментального проєкту.

Система управління податковими ризиками – це частина бізнес-процесів, цілей, стратегій та діяльності ДПС, що передбачає безперервний, циклічний, ітеративний, комплексний, цілісний процес управління, який здійснюється в ДПС на основі податкових ризиків (комплаєнс-ризиків). Така система деталізує положення Порядку реалізації експериментального проєкту, затвердженого постановою № 854,  яка інтегрується у структуру та діяльність ДПС.

Метою Державної податкової служби України під час реалізації експериментального проєкту є планування та виконання заходів, спрямованих на забезпечення виконання платниками податків своїх податкових обов’язків щодо реєстрації у податковому органі, подання звітності, сплати платежів, декларування податкових зобов’язань, та мінімізація  ризиків недотримання платниками податків вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.       

За інформацією ДПС.

© 2020 rivne-inform

Мої відео