Дніпрянам не слід боятися шакалів
![Дніпрянам не слід боятися шакалів Дніпрянам не слід боятися шакалів](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/22.05.2020/0e053c47d53a8df3953b632938d31c47.jpg&size=1200x800)
Шакали — не загроза для жителів Дніпропетровщини, кажуть в Управлінні мисливського та лісового господарств. Хоча цих родичів вовків та домашніх собак мисливці останнім часом зустрічають все частіше. Переважно на межі з Запорізькою областю — Томаківському, Нікопольському та Солонянському районах.
За припущенням фахівців, шакали емігрували в українські степи з Балканів та Росії. Їхня основна зона проживання — зарості очерета, чагарники і навіть сміттєзвалища. Проте кількість цих хижаків наразі невелика, тим більше, їх практично немає в населених пунктах.
“Великої сенсації, як писали недавно деякі дніпровські ЗМІ, у цьому явищі особисто я не бачу. Оскільки на території України їх зустрічали ще з кінця 90-х. У Дніпропетровській області їх відмічають у кількості 10 голів. Шакали, як і інші м’ясоїдні тварини, якщо вони хворі на сказ та інші інфекційні хвороби, можуть нести загрозу населенню. Поки такі випадки не були зафіксовані,” — пояснив завідувач сектором мисливського господарства обласного УЛМГ Олександр Олійник.
Він також нагадав, аби зменшити кількість випадків захворювання на сказ серед диких м’ясоїдних тварин в області щорічно проводять аероімунізацію. А саме — вакцинацію за допомогою авіації. В літаках встановлено спеціальне обладнання для викиду брикетів з вакциною. Як показує досвід європейських країн, саме такий метод є найбільш ефективним для вирішення питання ліквідації сказу серед диких тварин.