Рівне Інформ

«Анатолій Матіос відверто бреше, коли вказує про те, що його «родина нічого не крала»!

«Анатолій Матіос відверто бреше, коли вказує про те, що його «родина нічого не крала»!
57052 ПЕРЕГЛЯДІВ

Починаючи з 2017 року та до кінця 2020 року «родина Матіосів» щорічно крала з місцевого бюджету незаможної Коробківської територіальної громади, як мінімум 5 млн. грн. Це грошова сума більше ніж на 100 відсотків більше річної прибуткової частини бюджету вищевказаної територіальної громади! З цього року (2021-го) Коробківська сільська рада (територіальна громада) увійшла до складу Каховської ОТГ. Тобто, з 2021 року вже Каховське ОТГ не буде щорічно отримати до свого річного бюджету більш ніж 5 млн. грн., що буде відбуватися завдяки «білої та пухнастої» родині Матіос-Барах (Ірина Барах «сільгосп-бізнес леді» та дружина Анатолія Матіоса). Вказана сума у 5 млн. грн. це дуже відносно в бік збільшення, про що буде зрозуміло в подальшому з тексту цій статті.

В якості інформації яка буде потрібна в подальшому необхідно вказати наступне: Матіос Анатолій Васильович (нар. 13 лютого 1969, с. Розтоки, Путильський район, Чернівецька область) — український правник, головний військовий прокурор України з 27 серпня 2014р. до 2 вересня 2019р. Генерал-полковник юстиції запасу, кандидат юридичних наук. … З 2008 по 2011 р. р. на керівних посадах СБУ, звідки у 2011 році був відряджений на посаду радника голови Вищого адміністративного суду України (дуже важливий факт для розуміння де яких судових рішень). З 2011 по 2014 р. р. відряджений з органів СБУ на посаду заступника керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України (тобто при президенстві В. Януковича). З 25.06.2014 по 02.09.2019 р. р. заступник генерального прокурора України та в цей же час з 26.08.2014 р. його ще призначено Головним військовим прокурором України. Одружений з 7 листопада 2014 року на Ірині Барах, якої у 2020 році виповнилося 63 роки.

Барах І.В. з 2000 року є засновником та власником ТОВ «Таврійська перспектива» (Херсонська область, зрощування вирощування  зернових и технічних культур), а також з 19 червня 2019 року є директором ГО «Спілка осіб з інвалідністю «Рідна земля» (ГО "СОІ «Рідна земля»).

 

Треба звернути увагу на те, що раніше вказана вище громадська організація мала таку ж назву, але без слова – «осіб», тобто - ГО «Спілка інвалідів «Рідна земля» (ГО "СІ «Рідна земля»). Це важливо, щоб в подальшому зрозуміти, що це дві назви однієї і тієї ж ГО, з різницею у часі.

Моє відношення до того про що піде річ в подальшому, почалось у лютому 2017 року з усних звернень до мене як депутата Каховської районної ради з боку голови цій ради Т. Тертичної та голови Каховської РДА В. Салтикова (посади вказані на той час) стосовно «свавілля головного військового прокурора України А. Матіоса на території Каховського району відносно державних земель». В подальшому, на протязі декілька місяців мені вдалося встановити наступне (дивитись на послідовність дій за датами та час між ними):

З 2008 року на території Коробківської сільської ради Каховського р-ну Херсонської обл. Каховська філія ЗАТ «Кримська фруктова компанія» (код ЄДРПОУ - 32644372) орендувала у Каховської РДА 2134,36 га державних земель сільгосппризначення, з яких 1774,6 га є зрошувальними. В подальшому це ЗАТ уклало договір суборенди з ПП «Фаворит-ІІІ» (код ЄДРПОУ - 33536682). Вказані ЗАТ та ПП недобросовісно виконували умови договору оренди, тому й стали «мішенню» для рейдерів, а точніше орендовані ними землі. Можна з упевненістю казати, що рейдери вже до грудня 2015 року спланували свої злочинні дії.

Далі події розвивалися так:

  • 03 грудня 2015 року у місті Києві була створена  ГО "СІ «Рідна земля» (код ЄДРПОУ - 40156899), яку нібито заснували 3 інваліда з різних регіонів України (з м. Корсунь-Шевченківський Черкаської обл., з м. Одеси та з м. Чернігів). Ці троє не тільки не знали що вони заснували вказане ГО, а навіть не знали друг друга?! Це було встановлено у телефонному режимі головою Каховської РДА В. Салтиковим. На теперішний час, засновником вказана тільки одна людина – Каменська О.В., яка відповідно до Закону про ГО, не має будь яких прав відносно цього ГО, в кращому випадку вона є членом цій організації.
  • 30 грудня 2015 року  вже ГО "СІ «Рідна земля» (код ЄДРПОУ - 40209552) за адресою своєї реєстрації у м. Києві, вул. Механізаторів, 2, створює  ТОВ «ПСІУ «Рідна земля», тобто суб’єкт господарської діяльності.
  • 12 лютого 2016 року посадови особи Управління з питань представництва інтересів громадянина та держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України (тобто з підрозділу який на той час був підпорядкований головному військовому прокурору України Матіосу А.В.) зареєстрували у ЄРДР кримінальне провадження № 42016000000000444 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України та відразу звернулися до суду «про тимчасовий доступ до речей та документів». Але суть цього провадження була у звинуваченні службових осіб органів Каховської РДА, ГУ Держгеокадастру у Херсонській області, ТОВ «Кримська фруктова компанія» та інших приватних підприємств у фінансуванні тероризму в Криму та фактично участі в його окупації?! Це нібито виразилося у безпідставної передачі в оренду 2134,36 га державних земель приватним підприємствам. В цей же день слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за клопотанням слідчого вказаного вище підрозділу ГПУ Копанчука В. О. ухвалив ТРИ ухвали за суд. справами  № 757/6321/16-к, № 757/6322/16-к та № 757/6323/16-к (інформація взята з Єдиного державного реєстру судових рішень, далі ЄДРСР, якими «надав тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх оригіналів.

 

Треба звернути увагу на те, що річ в ухвалі суду не тільки про «зловживання», але й про «фінансування тероризму», а це ст. 258-5 КК України (підслідність слідчим СБУ). В той же час кримінальне провадження було зареєстровано у ЄРДР тільки за ознаками злочину передбаченому ст. 364 КК України – «зловживання владою або службовим становищем». Можливо це тільки тому, щоб до справи не долучати співробітників СБУ, тобто зменшити коло осіб яким буде відомо про фіктивну реєстрацію кр. провадження та зловживання А. Матіоса та його підлеглих?!  

16 лютого 2016 року заступник начальника слідчого відділу вказаного вище Управління ГПУ Копанчук В.О. за вказаною вище ухвалою Печерського суду, тільки в Каховської РДА вилучив 19 листів оригіналів документів які мали відношення до оренди та суборенди вищевказаних 2134,36 га. Подібні «вилучення» відбулись у ГУ Держгеокадастру  (м. Херсон) та у ОДПІ (м. Каховка). Зрозуміло, що все те що вказано про «фінансування тероризму в Криму» та про інші вказані злочини були фальсифікуванням фактів ще в час їх реєстрації в ЄРДР з метою отримання необхідних для рейдерів документів. Доказом цього є те, що ще з вересня 2016 році це РЕЗОНАНСНЕ кримінальне провадження піддалося тяганині, і з того часу по ньому не відбулось будь яких реальних слідчих дій. Крім того, А. Матіос використовал це кр. провадження № 42016000000000444 з метою впливу на керівників ГУ Держгеокадастру в Херсонській області.

12 березня 2016 року двома наказами ГУ Держгеокадастру у Херсонській обл. (далі ГУ «Держгеокадастру» від 12.03.2016 року за № 01/0/7-16 та № 02/0/7-16 була припинена дія договорів оренди на вищевказані 2134,36 га державних земель. Після чого орендарі в семиденний строк звернулися до господарського суду з позовом про визнання недійсними вказаних наказів, але це їм не вдалося. Судові рішення господарських судів першої та апеляційної інстанції від 15.06. та 03.08.2016 року можна знайти на сайте ЄДРСР за номером суд. справи  № 923/272/16. Також необхідно додати, що сторону ГУ «Держгеокадастру» прийняла прокуратура Херсонської області, звернувшись до суду в якості позивача в інтересах держави з зустрічним позовом до орандарів.

Все нібито правильно, не зовсім порядних орендарів позбавили права на оренду 2134,36 га державних земель! Але все це було би так, якщо не приймати до уваги події які відбулися стосовно цих земель восени 2016 року.

Вже 07.09.2016 року до ГУ «Держгеокадастру» у Херсонській області звернулося ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» з «проханням» передати їм 1774,6 га на території Коробківської сільради у «ПОСТІЙНЕ КОРИСТУВАННЯ»?! Тобто річ про частину тих самих земель (2134,36 га), оренди яких були позбавлені ТОВ «Кримська фруктова компанія» та ПП «Фаворит-ІІІ», за рішенням господарського суду апеляційної інстанції (м. Одеса) від 03.08.2016 року. По-перше, треба звернути увагу на те, що ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» було зацікавлено тільки в 1774,6 га державних земель сільгосппризначення, тому що саме вони є зрошувальні! По-друге, надання земельної ділянки в «постійне користування»,  це значить те, що користування такими землями для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (так сказати «комерційними» землями) збуде здійснюватися тільки з сплатою земельного податку, без сплати оренди. Тобто у випадку надання будь кому цих 1774,6 га в постійне користування,  місцевий бюджет не буде до отримувати як мінімум 5 млн. грн. По-третє, зрошувальні землі сільгосппризначення на Херсонщині, при вирощуванні сільгоспкультур дають як мінімум 100 відсотковий прибуток навіть при найгірших погодних умовах! Не зрошувальні землі на Херсонщине, є землями «ризикованого землеробства». Тому, ТОВ так званих інвалідів не цікавили всі 2134,36 га, звільнених за допомогою судів від «конкурентів». В той же час, у випадку торгів за право оренди на ці 1774,6 га, сума річної орендної плати могла б зрости до 8 млн. грн. і більше! Також необхідно звернути увагу на те, що ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» мало тоді та має зараз уставний фонд у розмірі 1000 грн. На час витребування земель в цьому ТОВ був повністю відсутній працівники, в тому рахунку механізатори та інші працівники сільського господарства які могли б обробляти цю землю, вирощувати сільгоспкультури та зрошувати їх на 1774,6 га! Це не кажу про повну відсутність матеріальної бази (тобто з повною відсутністю сільгосптехніки та адмін будівель)?! Крім того, само ТОВ і його засновник ГО мали ознаки фіктивності. В додаток звертаю увагу на те, що  ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» після перереєстрації свого місцезнаходження з м. Київ у м. Каховку у 2017 році, своєю адресою вказало місцезнаходження ТОВ «Таврійська перспектива», засновником та власником якого є Ірина Барах (дружина А. Матіоса)!!!

07 вересня 2016 року до ГО «Держгеокадастру» звернулося ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» з проханням виділити їм у постійне користування 1774, га державних зрошувальних земель сільськогосподарського призначення на території Коробківської сільради Каховського р-ну, тобто безоплатно?! При цьому вищевказане ТОВ посилалося на п. «б» ч. 2 ст. 92 Земельного Кодексу України (далі ЗК України).        

 2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

б) громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

Тобто, на перший погляд вимоги ТОВ, що отримання вказаного масиву земель цілком законні, але це тільки на перший погляд. Насправді це був відверті зухвалі і хамські фактично вимоги, що стане зрозуміло нижче в описи судових рішень та норм ЗК України.

12 вересня 2016 року вже до Коробківської сільської ради, на підставі вишвказаного листа ТОВ, звернувся керівник  ГУ «Держгеокадастру», щодо можливості надання дозволу на передачу ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» у постійне користування тих самих 1774,6 га державних зрошувальних земель сільгосппризначення.

20 вересня 2016 року рішенням № 115 сесії Коробківська сільська рада VII скликання було відмовлено в наданні дозволу на передачу ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» 1774,6 га вищевказаних земель. На сесії сільради був присутнім голова Каховської РДА В. Салтиков, які підтримав позицію сільради відносно відмови надання вказаних земель в постійне користування ТОВ. Також на сесії був присутнім Маринчак Ю.А., який назвався керівником  ГО "СІ «Рідна земля», яка є засновником ТОВ «ПСІУ «Рідна земля», але не надав відповідний документ підтвердження його повноважень. Маринчак Ю.А. в свою чергу заявив що сільрада зобов’язана надати ТОВ в постійне користування 1774,6 га земель сільгосппризначення.

Необхідно вказати про те, що третім основним  учасником рейдерського захоплення земель про які річ, є Маринчак Юрій Андрійович. Він є засновником та власником ПП «Дельта-Таврія» (код ЄДРПОУ – 36156945). Дане ПП є підприємством яке здійснює охоронну приватну комерційну діяльність на землях сільгосппризначення Каховського та інших районів.

 

Є всі підстави вважати, що саме Маринчак Ю.А. «знайшов об’єкт» рейдерського захоплення 1774,6 га держ. земель та вирішив всі організаційні питання.    

26 вересня 2016 року ГУ «Держгеокадастру» також було відмовлено ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» в передачі 1774,6 га їм вказаних вище земель в постійне користування.

Вже 29 вересня 2016 року Окружного адміністративного суду м. Києва своєю ухвалою по справі № 826/15032/16, в якості забезпечення адміністративного позову ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» до ГУ «Держгеокадастру» заборонив відповідачу  приймати будь-які рішення щодо розпорядження земельними ділянками державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 1774,5756 га, які розташовані на території Коробківської сільради Каховського р-ну Херсонської обл. Фактично наклав арешт на користь рейдерів.

15 жовтня 2016 року цей же суд за цій же справою в особі судді Погрібніченко І.М. постановив Постанову, якою (скорочено): «суд визнав противоправне рішення «Держгеокадастру» щодо відмови ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» 1774,6 га державних земель» та «зобов’язав ГУ «Держгеокадастру» виділити вищевказані 1774,6 га вказаному ТОВ у постійне користування» (більш детально у ЄДРСР, за справою № 826/15032/16). В цій постанові, щодо виділення державних земель у постійне користування ТОВ «інвалідів», суд послався та застосував ч. 1 ст. 19, ч. 3 ст. 22, п. «б» ч. 2 ст. 92, ст. 122 та ч. 3 ст. 123 ЗК України. Постановлення цій Постанови, було відвертим ЗЛОЧИНОМ збоку судді проти ПРАВОСУДДЯ, який на той час було передбачено ст. 375 КК України - «постановлення суддею завідомо неправосудної постанови суду», але …! … Завдяки зверненню «борців з корупцією» фракції ОПЗЖ у ВР України до КСУ, вказана кримінальна стаття визнана неконституційною (рішення КСУ № 7-р/2020 від 11.06.2020р.) та з 11.12.2020 року втратила чинність?! Чому ця постанова на мій погляд є «неправосудною»? По-перше, ЗК України не передбачено безоплатна передача земель державного та комунального фонду юридичним особам. По-друге, вказаними судом статтями ЗК України передбачено «порядок передачі» («процедура», а не «право на отримання») земельних ділянок (земель державного та комунального фонду). Тобто в них річ не  про безоплатну передачу держ. земель. По-третє, тільки громадяни (фізичні особи), відповідно до ч. 3, ч. 4 ст.116 та ст. 121 ЗК України мають право на безоплатне отримання земельних ділянок в межах норм визначених цим Кодексом! По-четверте, відповідно до ч. 2 ст. 124, ч. 1 та ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 134, ч.1 та ч. 2 ст. 135 ЗК України юридичні особи набувають право користування земельними ділянками («емфітевзис» см. «Вікіпедію»), виключно на земельних торгах без використання будь яких переваг!!! Тобто, в першу чергу суддя грубо порушила вимоги ст. 134 та ст. 135 ЗК України, що випливає з тексту цих статей.

Якщо повернутися до застосування суддею Погрібніченко І.М. п. «б» ч. 2 ст.92 ЗК України, то це «окремий коментар». Відповідно до цій норми ЗК України, - «Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації». Щоб ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» набути таке право на земельну ділянку, їй спочатку потрібно було отримати таку ділянку на «загальних підставах», тобто на торгах!!! Але це ще «дрібниці» судового свавілля. Я навмисно не вказав ніде вище за текстом про те, що суддя Погрібніченко І.М. нібито «на підставі» ст. 92 ЗК України з «панського плеча» надала у постійне користування ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» 19 земельних ділянок (річ саме про 1774,6 га земель вказаних вище, які складаються з 19 зем. ділянок), замість однієї!!! Тобто вказана суддя у 19 разів більше перевищила то, що й так не передбачено Законом?! Також очевидно, що для «вирішення питання» на користь ТОВ суддя об’єднала такі правові норми з ЗК України, як «набуття права постійного користування» та «передача земельної ділянки в користування». З вищевказаного стає зрозуміло, що вказана суддя двічі відверто «витерла ноги об Закон» при вирішенні питання на користь ОЗУ Матіос-Барах-Маринчак.

Адміністративні суди апеляційної та касаційної інстанцій відповідно 08.12.2016р. та 14.02.2017р. (за той же справою № 826/15032/16) своїми ухвалами підтвердили «законність» Постанови постановленою суддею Погрібніченко І.М.. Тобто ще шість суддів за попередньою змовою скоїли на той час злочин, який було передбачено ст. 375 в КК України. Якщо згадати яку посаду займав Матіос А.В. у 2011 році (вказано вище), то мене не дивує така згуртованість суддів адмінсудів всіх інстанцій міста Києва проти Закону та Правосуддя! Стає також зрозуміло чому Барах І.В. та Маринчак Ю.А., мешканці Херсонської області, спочатку зареєстрували ГО та ТОВ «інвалідів» у місті Києві з використанням підставних осіб. Також звертаю увагу на те, що ГУ «Держгеокадастру» по вказаному вище судовому спору не подавав ні апеляційної, ні касаційної скарги. Пояснити це можна тільки тим, що як вже було вказано вище, відносно посадових осіб ГУ «Держгеокадастру» підрозділом Матіоса у ГПУ було зареєстровано фіктивне кримінальне провадження «за фінансування тероризму»! Тому, апеляційна та касаційна скарги були подані до судів лише Коробківською сільською радою.

Також 25 травня 2017 року ухвалою Верховного Суду України було відмовлено Коробківської сільської раді у задоволенні заяви про перегляд судового рішення Вищого админ. суду України, за вищевказаним спором (справа № 826/15032/16).

Дуже показово, що вже під час вирішення земельного питання у київських адміністративних судах на користь рейдерів посадови особи органів прокуратури повністю самоусунулись від захисту інтересів Держави?! На той час першим заступником прокурора Херсонської області був Сергій Циганок, а його батька В. Циганок був та є бізнес партнером І. Барах. Доречи завдяки цим зв’язкам Циганок-молодший отримав таку посаду в облпрокуратурі. Зрозуміло, що звертатися до прокуратури Херсонської області за фактом свавілля Матіос-Барах не було будь якого сенсу.

 

Відразу після отримання за допомогою «київських судів» 1774,6 га «коробківських земель» (нагадую, у Каховському районі) ТОВ «ПСІУ «Рідна земля» перереєструвалася з міста Києва до міста Каховки, за адресою одного з підрозділів СТОВ «Таврійська перспектива» (м. Каховка, вул. Промислова, 3), яке належить Ірині Барах.

 

Також після судів ГО "СОІ «Рідна земля» було перереєстровано з м. Києва до міста Херсон. Достатньо повернутися до зображення № 3, щоб зрозуміти в «чиїх руках» опинилася ГО та створено ним ТОВ «інвалідів», ну й природно ще 1774,6 га державних земель у постійному користуванні!   

Про те що А. Матіос, І. Барах та Ю. Маринчак мають безпосереднє відношення до рейдерського захвату вказаних вище 1774,6 га, розповіла сама І. Барах що зробила з особливим цинізмом, вказуючи на те, що вони з Ю. Маринчаком «використали законодавчо надані державою преференції, щоб отримати в постійне користування 1800 га землі сільгосппризначення». Це висловлювання відображено на сайті «Херсон Daily» від 29.01.2017р. в статті під назвою - «У Каховському районі створили підприємство для допомоги сім'ям і дітям» на сайті., але й за текстом

В цій же публікації І. Барах вказує на те, що ГО "СОІ «Рідна земля» створив Ю. Маринчак, але за реєстром та юридично це зробили інші три люди. Дві з котрих були виключені з реєстру (дивитися зображення № 3). Тобто, це підтвердження створення ГО підставними особами.

 

З публікації  на сайті «Херсон Daily» випливає, що ОЗУ Матіос-Барах-Маринчак займається виключно благодійністю, використовуючи матеріальні можливості ТОВ «ПСІУ «Рідна земля». Це більш виглядає так – «у одних вкрали, іншім надали максимум 5 – 10 відсотків від вкраденого». Наприклад ширмою цього є надання соціальної допомоги особам з інвалідністю шляхом забезпечення їх потреб у переміщені за допомогою соціального таксі. Але це не безкоштовна послуга, таку послугу оплачують місцеві бюджети.

 

Таке себе прикриття-ширма в якості показухи «соціальної допомоги інвалідам». Чим насправді займається угруповання Матіос-Барах-Маринчак, показово видно з долученої схеми (зображення № 12)

 

У висновку до цій публікації необхідно сказати, що за фактом рейдерського захоплення вищевказаних державних земель ми неодноразово зверталися до президентів України (П. Порошенка та В. Зеленського, до генеральних прокурорів України (Ю. Луценки, Р. Рябошапки та І. Венедіктової) та до керівника НАБУ. Кінцевою відповіддю з НАБУ нам було запропоновано провести власноручне досудове розслідування з метою доказати їм, що ОЗУ Матіоса скоїли будь яке кримінальне правопорушення, а в іншому випадку у них відсутні підстави для реєстрації наших звернень- повідомлень про злочин до ЄРДР! Саме таким чином працює правоохоронна система України, тому і рівень корупції «зашкалює»! 

Олег Мартиненко

Пенсіонер МВС України з 2006 року

Голова ГО «ІМПІЧМЕНТ»

Теги: Матіос Анатолій Васильович,Барах,Ірина Барах,ТОВ Таврійська перспектива,Рідна земля,Маринчак Юрій Андрійович,ГО "СОІ «Рідна земля», Анатолий Матиос,Ирина Барах ,Дельта-Таврія,Сергій Циганок, Олег Мартиненко,Матиос коррупция ,Матиос жена,корупційні схеми

© 2020 rivne-inform

Мої відео